Cartel Guia 2019

Portugalete – 2019ko Giako Andra Mariaren Jaia

Loading Map....

Eguna/Denbora
Día(s) - 2019/06/30-2019/07/01
Egun guztia

Kokapena
Koskojales

Kategoria(k)

Gogoratu
iCal
0


Sakatu hemen Giako Andra Mariaren edizio honetan gertatu den guztia ikusteko

———————————————–

———————————————–

Jaietako programa


Argibide gehiago ...

Ekainaren 30an, Igandea

10:00 h. XV. Marmitako Lehiaketaren izena ematea La Rancheria enparantzan
10:30 h. V. Milia Solidarioa haur-minbiziaren aurka borrokan, Bihotz Aratzek antolatua, La Canilla pasealekuan
11:00 h. Puzgarriak La Canilla pasealekuan
12:00 h. Betiko haur-jolasak La Canilla pasealekuan
12:00 h. Pleamar Abesbatzaren kantaldia La Rancheria enparantzan
14:00 h. Marmitakoaren daztaketa eta sari banaketa La Rancheria enparantzan
18:00 h. Dantza erakustaldia Merkatua plazan
Partehartzaileak: Eusko Lorak (Sestao), Danetarako Danok (Trapagaran), Ikusgarri (Portugalete), Gaurko Gazteak (Portugalete), Lora-Barri (Portugalete) y Berriztasuna (Portugalete).
19:00 h. XX. Euskal Herriko Harrizulatzaileen liga Orube Plazan
Partehartzaileak: Erreka Txo, Gallarta, Kabiezes y KZ Kolpeta.

Uztailaren 1an, Astelehena

9:00 h. Txupina
10:30 h. Buruhandiak eta txistulariak Alde Zaharrean
10:30 h. Kalejiraren hasiera Siervas de Maria komentutik
Partehartzaileak: Trikileku, Portugaleteko Txistu Zaleak eta Berriztasuna Taldea.
11:00 h. Giako Andra Mariaren omenezko meza Santa Maria Basilikan. Ostean, prozesioa kairaino. Uretan, San Nikolas Arraun Taldeko trainerak lagunduko du Ama Birjina.
11:15 h. Txikien jeitsiera Coscojales kalean
11:30 h. Haurrentzako tailerrak, Belatzak Eskaut Taldeak antolatua, Merkatua plazan
12:00 h. Esku-pilota erakustaldia Haritz Calderonen omenez, Izarra Pilota Taldeak antolatua, Zubi- Aldeko pilotalekuan
13:30 h. Giako Andra Mariari aurreskua eta omenaldia Belatzak Eskaut Taldeari
15:00 h. Eguerdiko jeitsiera Gazte Leku Fanfarriarekin eta Andra Mariari kantua Barbis Taldearekin
18:00 h. Haurrentzako antzerkia AEK-k antolatua, Merkatua plazan
18:00 h. La Guia Fest La Rancheria enparantzan.
Partehartzaileak: Sasha Green, Blue Hole eta Indix.
19:00 h. Kale animazioa alde zaharrean: Guretzat Musika Banda, Polupa Joaldunak taldea, Ondalan Erraldoien taldea eta Crazy Jazzers.
19:00 h. Soka tira eta irrintzi txapelketa Merkatua plazan
19:30 h. Portugaleteko Txistu Zaleak taldearen kontzertua Santa Klarako anfiteatroan
20:00 h. XXIX. Abesbatz Jardunaldiak Santa Klarako anfiteatroan.
Partehartzaileak: Santa Maria Abesbatza, Salazar Abesbatza, Barbis Taldea, Orfeon Jarrillero del Elai-Alai eta Pleamar Abesbatza.
20:00 h. Erromeria Karrikadantza taldearekin Orube plazan
22:00 h. Dantzatzekoak Udal Musika Bandarekin Musika Kioskoan
24:00 h. Gaueko jeitsiera Udal Musika Bandarekin Coscojales kalean eta Domiginen erahilketa.
24:00 h. Lisker taldearen gau-jaia Merkatuko arkupeetan

*Goiz osoan zehar kale animazioa egongo da Alde Zaharrean. Parehartzaileak: Portugaleteko Txistu Zaleak, Trikileku, Guretzat Musika Banda, Gazteleku Fanfarria eta El KosKorron.



———————————————–

Erreserbak

Lineako erreserbak ez daude erabilgarri.

Eskuragarri: Gaztelania